Grupa Maciej Dudek, Grzegorz Stopa.
Zestaw Henio.

Algorytm

Henio był gotów do pracy. Został zbudowany w jeżdzącego zbieracza kulek.

Kulkomania

Opis algorytmu

Henio jak ma kulke przed sobą, to podjeżdza do niej i zatrzymuje gdy zawadzi o podstawke. Po klaśnięciu łapie kulke, odjeżdza, robi obrót o 180o. Następnie jedzie aż zawadzi o podstawke, na której kładzie kulke, znowu odjeżdza po czym próbuje się obrócić o 360o. No i próbuje powtórzyć to samo po raz drugi.

Wykonanie

student.agh.edu.pl_gregor_jsi_lab3_l3_henio_jazda_pocz_z.jpg student.agh.edu.pl_gregor_jsi_lab3_l3_henio_jazda_srod_z.jpg student.agh.edu.pl_gregor_jsi_lab3_l3_henio_jazda_koni_z.jpg Pętla jest ustawiona na wykonanie się dwa razy, aby podczas testowania Henia, nie trzeba było za nim biegać. Można swobodnie przestawić w projekcie na ciągłe działanie.

Ciekawostki

Podstawka pod kulke stworzona zgodnie z instrukcją lego okazała się niewypałem. Problem polegał na tym, że podstawka była za wysoka. Gdy powoli zamykaliśmy chwytak, to blokował się on o podstawkę, a gdy zwiększyliśmy prędkość to szczęki odbijały się od kulki i chwytak jej nie łapał.
Dlatego stworzyliśmy własne podstawki pod kulke, które mieściły się pod chwytakiem i włączały czujnik dotykowy.

Problem

Stworzone przez nas podstawki niestety okazały się zbyt lekkie i zastosowanie gumowych elementów było nie wystarczające, aby podstawki stawiały wystarczający opór dla czujnika dotykowego.
Nie powiodła się próba obrócenia Henia o 360o.

Plik algorytmu

pl/mindstorms/studenci/przedmioty/jsi/jsi2008/jsi20081217-11b.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0