Sprawozdanie z laboratorium nr 1

  • Robot: Ewka
  • Data wykonania: 05.05.2010 godz. 17:00
  • Autorzy: Gabriela Pasek, Michał Paszko, Leszek Piątek

Początek pracy

Na początku przeglądnęliśmy stronę Laboratorium 1 w celu poznania tematyki oraz zadań do wykonania. Uruchomiliśmy brick-a i przechodziliśmy po menu sprawdzając dostępne opcje.

Następnie podłączyliśmy wszystkie sensory do bricka-a i sprawdzaliśmy ich działanie za pomocą programów testujących - wszystkie sensory działały prawidłowo.

Budowa robota

Po zapoznaniu się z tematyką laboratorium oraz brick'iem rozpoczęliśmy konstrukcję robota Ewka zgodnie z instrukcją zawartą w QuickStart.

Uruchomienie przykładowych programów

Po poprawnym skonstruowaniu robota uruchomiliśmy kilka programów, które były zapisane w pamięci brick-a w celu weryfikacji prawidłowego działania serwomechanizmów.

Stworzenie własnego projektu

Postanowiliśmy lekko zmodyfikować konstrukcję robota podłączając do niego wszystkie cztery sensory.

Działanie naszego programu „madafaka”:

  • wersja 1.0:
    • po krzyknięciu robot obracał się 3 razy wokół własnej osi
  • wersja 1.1:
    • chcieliśmy uwspółbieżnić reakcję na 2 bodźce - głosowy (reakcja jak w wersji 1.0) i dotykowy (sensor nacisku) - reakcja miała polegać na nagraniu aktualnego dźwięku z mikrofonu i odtworzeniu nagranej sekwencji, niestety nie wiedzieć dlaczego nie udało nam się zmusić robota do wykonywania obu czynności współbieżnie (tj. nie wiedzieliśmy jak zdefiniować fazę idle gdzie robot by czekał na któryś z bodźców zewnętrznych)

Niestety z powodu zakończenia czasu laboratorium nie udało nam się spakować projektu, dlatego poniżej zamieszczamy zrzut ekranowy.

Problemy

Podczas laboratorium nie stwierdziliśmy braku jakichkolwiek części robota ani usterek w jego działaniu.

pl/dydaktyka/piw/2010/sprawozdania/piw20100505-17c.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0