Sprawozdanie nr 1

  • Robot: Agatka
  • Data: 05.05.2010 godzina 15.30
  • Druzyna: Paulina Mlaś, Dawid Boisse, Krzysztof Woliński

Wstęp

Po wstępnym zapoznaniu się z zawartością zestawu, podzieliliśmy się pracą: Paulina i Dawid byli konstruktorami robota z instrukcji Quickstart Krzysiek testował porty brick'a oraz zapoznawał się z oprogramowaniem.

Efekt pracy

Zdjęcia powyżej prezentują zbudowanego robota z dodanym czujnikiem zbliżeniowym. Wstępnie został on zaprogramowany z brick'a przez Krzyśka wg schematu: jedź do przodu, jeśli napotkasz przeszkodę w odległości mniejszej niż 30 cm, cofając obróć w prawo - program działał w pętli. Dodatkowo podobny program napisaliśmy na komputerze i z sukcesem (przez usb) przesłaliśmy do naszego robota.

Wnioski

1. Naszym zdaniem lepiej byłoby zgrupować zajęcia i prowadzić je w cyklu 3h co 2 tygodnie z uwagi na „stratę” czasu przy montażu i demontażu robota. 2. Stosunkowo mało miejsca na biurku, mały plac manewrowy na podłodze. 3. Następnym razem spróbujemy podjąć próbę (o ile to możliwe) sterowania robotem przez bluetooth - kabel usb ogranicza robota.

Uwagi

Sprawozdanie oddane później, z uwagi na brak możliwości dodania strony wiki - nie dodano w zestawieniu :)

pl/dydaktyka/piw/2010/sprawozdania/piw20100505-15d.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0