• Robot: 11 - Kajtek
  • Data: 05.05.2010 godz. 15.30
  • Autorzy: Jop Mateusz, Kisielewski Marcin

Początek pracy

Pracę zaczęliśmy od zapoznania się z dokumentacją. Sprawdzilismy kompletność klocków. Zapoznalismy się z głównym serownikiem oraz działaniem poszczególnych sensorów. Posiadalismy zestaw: „11 - Kajtek”. Nie brakowało żadnych klocków.

Budowa robota

Zbudowany został podstawowy robot z instrukcji dołączonej do zestawu. Podłączone zostały wszystkie sensory, które były w zestawie. Wygląd zewnętrzny robota został przedstawiony na zdjęciach.

Programowanie robota

Programowanie robota sprowadziło się na początku do napisania prostych programów, które pozwalały sprawdzić działanie poszczególnych sensorów. Końcowy program pozwalał robotowi jechać na wprost i dzięki oprogramowaniu sensora zawracać kiedy z przodu znajdowała się przeszkoda.

Propozycja dalszego rozwoju

Robota można rozbudować o dotatkowe elementy (silniki, czujniki, mechaniczne elementy). Można również napisać bardziej rozubdowane oprogramowanie pozwalające szerzej wykorzystać dostępne czujniki.

pl/dydaktyka/piw/2010/sprawozdania/piw20100505-15a.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0