Sprawozdanie 1

Robot: Agatka
Data wykonania: 05.05.2010 godz. 9:30
Autorzy: Martyka Łukasz, Stereńczak Agata, Szczurek Joanna

Początek pracy

Pracę z zestawem Agatka rozpoczęliśmy od podłączenia wszystkich sensorów oraz motorów i sprawdzenia ich działania z użyciem testowego programu „Try Me” z menu Brick-a. Stwierdziliśmy wtedy braki i problemy opisane w ostatnim podpunkcie tego sprawozdania. Następnie przetestowaliśmy połączenie Brick – komputer. Stworzyliśmy prosty program sterujący robotem opisany poniżej.

Budowa robota

Zbudowany na laboratorium robot powstał zgodnie z instrukcją załączoną w QuickStart. Dołączonym czujnikiem powodującym ruch robota był czujnik dźwięku. Ponieważ jeden z portów (port A) nie działał, robot wyposażony został w 2 koła, a nie 3 jak było to w instrukcji. Powstały robot przedstawiony jest na poniższych fotografiach.

Działanie programu

Działanie programu polegało na włączeniu silników robota w sytuacji gdy do sensora dźwięku dotarł głos. Gdy do sensora docierał dźwięk uruchamiane były silniki wykonując 5 powtórzeń.

proj1.rbt

Problemy

W zestawie do budowy robota Agatka brakowało jednego kabla połączeniowego.
Nie działał port A.

pl/dydaktyka/piw/2010/sprawozdania/piw20100505-09d.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0