Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pl:dydaktyka:jsi:2009:sprawozdania:jsi20091202-11c [2009/12/09 14:23]
jsi09
pl:dydaktyka:jsi:2009:sprawozdania:jsi20091202-11c [2019/06/27 15:50] (aktualna)
Linia 9: Linia 9:
 Po stwierdzeniu sprawności zestawu robot „Henio” został podłączony do komputera przez port USB. Uzyskanie komunikacji pozwoliło na przejść do następnego etapu, czyli napisania pierwszego programu. Po stwierdzeniu sprawności zestawu robot „Henio” został podłączony do komputera przez port USB. Uzyskanie komunikacji pozwoliło na przejść do następnego etapu, czyli napisania pierwszego programu.
  
-{{ http://​student.agh.edu.pl/​~mah/​JSI09/​Zaj1/​Foto2.jpg }}+{{:pl:​dydaktyka:​jsi:​2009:​sprawozdania:​foto2.jpg|}} 
 ===== 3. Programy ===== ===== 3. Programy =====
 Podczas procesu zaznajomienia się z zestawem „Henio” skonstruowaliśmy kilka programów wykorzystując dostarczone środowisko Lego Mindstorm, które dołączamy do sprawozdania. Jakkolwiek nie znaleźliśmy darmowej aplikacji pozwalającej uzyskać podgląd programów w wyniku czego nie jesteśmy w stanie zilustrować algorytmów działania robota. ​ Podczas procesu zaznajomienia się z zestawem „Henio” skonstruowaliśmy kilka programów wykorzystując dostarczone środowisko Lego Mindstorm, które dołączamy do sprawozdania. Jakkolwiek nie znaleźliśmy darmowej aplikacji pozwalającej uzyskać podgląd programów w wyniku czego nie jesteśmy w stanie zilustrować algorytmów działania robota. ​
Linia 36: Linia 37:
 {{:​pl:​dydaktyka:​jsi:​2009:​sprawozdania:​program4.jpg|}} {{:​pl:​dydaktyka:​jsi:​2009:​sprawozdania:​program4.jpg|}}
  
-Robot dokonuje otwarcia, a następnie zamknięcia szczypiec, i w założeniu teoretycznym uchwycenie przedmiotu. Następnie ​z tym przedmiotem ​porusza się z tym przedmiotem tak jak w przypadku program0. Przykład ten pokazuje złą interpretacje zasad działania edytora. Robot sprawdza stan czujnika, jednak z powodu tego , że instrukcje są wykonywane sekwencyjnie,​ nie interpretuje jego odczytu, wykonując dalsze komendy. Tak więc , praktycznie,​ program działa podobnie do program0.+Robot dokonuje otwarcia, a następnie zamknięcia szczypiec, i w założeniu teoretycznym uchwycenie przedmiotu. Następnie porusza się z tym przedmiotem tak jak w przypadku program0. Przykład ten pokazuje złą interpretacje zasad działania edytora. Robot sprawdza stan czujnika, jednak z powodu tego , że instrukcje są wykonywane sekwencyjnie,​ nie interpretuje jego odczytu, wykonując dalsze komendy. Tak więc, praktycznie,​ program działa podobnie do program0.
  
 Tworzenie tych programów pozwoliło nam zauważyć, że bloki wykonywane są sekwencyjnie. W celu uzyskania logiki działania (np. zachowania w zależności od wskazania sensora) należy zastosować bardziej złożone bloki jak np. blok switch. Tworzenie tych programów pozwoliło nam zauważyć, że bloki wykonywane są sekwencyjnie. W celu uzyskania logiki działania (np. zachowania w zależności od wskazania sensora) należy zastosować bardziej złożone bloki jak np. blok switch.
  
 ===== 4. Wnioski ===== ===== 4. Wnioski =====
-Robot „Henio” wywarł na nas pozytywne wrażenie, szczególnie bogaty zestaw czujników, który dał nam możliwość tworzenia ciekawych aplikacji. Jednak środowisko pracy dostarczone przez producenta nie wywołało naszego entuzjazmu. Aplikacja jest prosta, jednak nie możemy stwierdzić,​ że jest intuicyjna. Obsługa tego środowiska powodowałą w nas uczucie ograniczonych możliwości.+Robot „Henio” wywarł na nas pozytywne wrażenie, szczególnie bogaty zestaw czujników, który dał nam możliwość tworzenia ciekawych aplikacji. Jednak środowisko pracy dostarczone przez producenta nie wywołało naszego entuzjazmu. Aplikacja jest prosta, jednak nie możemy stwierdzić,​ że jest intuicyjna. Obsługa tego środowiska powodowałw nas uczucie ograniczonych możliwości.
 Pomimo tych niedogodności zestaw NXT jest bardzo ciekawym i interesującym przykładem. Pomimo tych niedogodności zestaw NXT jest bardzo ciekawym i interesującym przykładem.
  
 +===== 5. Uwagi =====
 +Pomimo usilnych prób nie udało nam się rozwiązać problemu komunikacji za pomocą bluetooth'​a. Nasz komputer nie potrafił obsłużyć bluetooth'​a. Prawie dokonaliśmy połączenia z komputerem sąsiedniej grupy, jednakże napotkaliśmy na sytuację w której wymuszono na nas podanie hasła administratora,​ którego nie posiadaliśmy.
 +
 +Dodatkowym utrudnieniem jest mały rozmiar sali laboratoryjnej,​ w przypadku kompletu grup sala jest za ciasna.
 +
 +Laboratorium zostało wykonane w trzyosobowej grupie : Reichert, Polak, Papp.
pl/dydaktyka/jsi/2009/sprawozdania/jsi20091202-11c.1260364986.txt.gz · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:52 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0